Grafton przedstawia: Historia stażowa Edyty.

Grafton przedstawia: Historia stażowa Edyty

Chciałam wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach w codziennej pracy.

 

W lipcu 2021 roku ukończyłam studia I stopnia na kierunku Psychologia w biznesie, który był ściśle powiązany z obszarem HR, a dokładniej rekrutacji. Zapoznałam się z przeróżnymi metodami, rodzajami, technikami i narzędziami rekrutacji. Miałam również szansę doskonalić swoje kompetencje miękkie związane z obszarem komunikacji oraz budowaniem relacji międzyludzkich. Zainteresowało mnie to na tyle, że chciałam rozpocząć pracę w miejscu, które pozwoliłoby mi wykorzystać w praktyce zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną.

Jednak obecny rynek pracy poszukuje młodych osób nie tylko z wykształceniem, ale również doświadczeniem zawodowym, którego ja niestety nie miałam. Liczyłam się z tym, że nie będzie mi łatwo od razu znaleźć pracę na stanowisku rekrutera. Zainteresowałam się więc możliwością odbycia stażu w agencji rekrutacyjnej. Tak trafiłam na ofertę stażu w Grafton. I był to strzał w dziesiątkę!

To realna możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które procentuje – świetna inwestycja. Podczas stażu można poznać branżę „od podszewki” i nauczyć się wiele od najlepszych w tej dziedzinie – ekspertów z wieloletnią praktyką w zawodzie.

 Grafton zapewnia bogaty pakiet wdrożeniowy i ogrom niezbędnych szkoleń. To dobry start dla osób pragnących rozpocząć karierę w sektorze HR. Obecnie jestem Talent Sourcerem, czyli osobą zajmującą się „headhuntingiem”. To dopiero mój piąty miesiąc w firmie i aktualnie nie jestem jeszcze zaangażowana w cały proces rekrutacji, natomiast już teraz wyszukuję kandydatów, kontaktuję się z nimi, weryfikuję ich i wprowadzam w proces. Dużo się tu uczę, mam stały kontakt z doświadczonymi pracownikami, którzy spieszą z pomocą zawsze, kiedy tego potrzebuję.

Jednak to, co jest dla mnie najcenniejsze, to rzetelny feedback, za który jestem ogromnie wdzięczna, ponieważ tylko wtedy jestem w stanie doskonalić swoje umiejętności i sprawiać, że moja praca jest bardziej efektywna. To jest właśnie dla mnie „rozwój zawodowy”, który odnalazłam w Grafton.