Połącz...

W1siziisinrozw1lx2fzc2v0cy9ncmfmdg9ulxjly3j1axrtzw50l2pwzy9iyw5uzxitzgvmyxvsdc5qcgcixv0

Prezentacja stanowiska: Improvement Project Manager

Prezentacja stanowiska: Improvement Project Manager

Rola Project Managera może dotyczyć bardzo wielu aspektów funkcjonowania organizacji. Projekty te mają najczęściej charakter globalny, mający na celu stworzenie najlepszych praktyk zarządzania w podległym sobie obszarze.

Wyzwania tej roli są ogromne – najczęściej podlega ona bezpośrednio zarządowi spółki, a jednocześnie jest częścią globalnego zespołu wprowadzającego nowe rozwiązania dla całej organizacji.

Zadania na tym stanowisku obejmują, m.in. poznanie, zrozumienie oraz usprawnianie bieżących procesów, głównie w obszarze struktur sprzedaży jak i zarządzania relacją z Klientami; transfer wiedzy z zakresu usprawniania procesów z Grupy do określonej lokalizacyjnie części firmy; przygotowywanie map procesów; nawiązywanie relacji biznesowych z wewnętrznym Klientem; zarządzanie zespołem projektowym; codzienna współpraca w zakresie projektu zarówno z zespołami projektowymi jak i zarządem Grupy, wspólnie określając strategię działania.

Perspektywa rozwoju

Aby objąć to stanowisko należy posiadać duże doświadczenie, zdobyte najlepiej w konsultingu (działach doradztwa spółek, m.in. z tzw. „Wielkiej Czwórki“) lub jednym z obszarów, jakim jest sprzedaż lub obsługa klienta.

W obydwu przypadkach istotne jest bardzo dobre poznanie metodologii zarządzania projektami (PMP, Prince i in.), aby połączyć to z wiedzą merytoryczną o procesie.

Jako Improvement Project Manager możemy otrzymywać kolejne, coraz większe wyzwania związane projektami usprawniającymi niemal wszystkie procesy w organizacji. Istnieje możliwość awansu na stanowisko zarządzające zespołem globalnych usprawnień, oraz coraz szerzej zakrojone projekty w ramach globalnych struktur organizacji.

Wymagania

W odniesieniu do idealnego profilu wymagane jest co najmniej 5 lat doświadczenia w zakresie zarządzania projektami, zdobyte w międzynarodowej organizacji, wykształcenie wyższe, bardzo dobra znajomość języka angielskiego (używany bardzo często w codziennej pracy), bardzo wysokie zdolności analityczne i doskonała organizacja pracy własnej i innych uczestników projektu, a także wysokie zdolności komunikacyjne na różnych poziomach struktury organizacyjnej.

Niezbędna jest praktyczna wiedza z zakresu zarządzania projektami/procesami i pełna wiedza metodologiczna na temat ich prowadzenia, dlatego niezwykle istotne jest, aby kwalifikacje formalne potwierdzające znajomość metodologii zarządzania projektami zdobywać jak najwcześniej, bo niemal każdy nasz cel jest swego rodzaju projektem, który prowadzimy do szczęśliwego finału.

Wynagrodzenie

Junior Project Manager:
PLN 6 tys.– 8 tys. brutto

Project Manager:
PLN 10 tys. – 15 tys. brutto

Senior Project Manager:
PLN 15 tys. + brutto