Połącz...

W1siziisijiwmtyvmdqvmdkvmtkvmdqvmjqvnzu3l1bhcnqgrw1wbg95zxjzx3n1ynbhz2ugsfigq29uc3vsdgfuy3lfmjawmhg0mjbwec5qcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijiwmdb4mju0iyjdxq

Doradztwo HR

Doradztwo HR

Nasza misja polega na budowaniu długotrwałych relacji partnerskich z naszymi klientami w zakresie wszelkich kwestii dotyczących rekrutacji i zasobów ludzkich. W tym celu opracowaliśmy kompletny portfel usług konsultingowych w zakresie zasobów ludzkich, obejmujący pełen cykl życia zawodowego pracowników. Współpracujemy z naszymi klientami, aby dostarczać szeroki zakres usług mających na celu rozwój potencjału ludzkiego i procesów HR w organizacji. Wszystkie nasze rozwiązania opracowywane są z myślą o konkretnych potrzebach klientów w zakresie usług HR.

Nasi światowej klasy specjaliści z dziedziny HR posiadają bogate i zróżnicowane doświadczenie zdobyte w wielu branżach, w wielu miejscach na świecie.

Naszą specjalizacją jest świadczenie usług analitycznych i doradczych w 5 głównych obszarach:

Assessment Centre & Development Centre (AC/DC)

Projektujemy i wdrażamy Ośrodki oceny

Opracowujemy mapy kompetencji, kryteria zachowań i ćwiczenia dla ośrodków oceny, a także prowadzimy ośrodki oceny i oceniamy wyniki uczestników. Każdy projekt jest opracowywany pod kątem indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Projektujemy i wdrażamy Ośrodki rozwoju

Badamy mocne i słabe strony uczestników pod kątem firmy oraz kompetencji wymaganych na danym stanowisku. Opracowujemy mapy kompetencji, kryteria zachowań i ćwiczenia dla ośrodków rozwoju, a także prowadzimy ośrodki rozwoju i oceniamy wyniki uczestników.

Diagnoza psychologiczna

Naszym celem jest możliwie najlepsze zidentyfikowanie mocnych stron potencjalnych pracowników i obszarów rozwoju oraz określenie, czy dany kandydat jest odpowiedni na dane stanowisko. Nasze testy zdolności, testy psychometryczne i testy osobowości mogą być wykorzystywane zarówno w celach rekrutacyjnych, jak i rozwojowych w odniesieniu do szeregu stanowisk, od średniej do wyższej kadry kierowniczej. Podjęliśmy współpracę z międzynarodowym ekspertem, aby zapewnić solidne, uczciwe i przejrzyste metody oceny kandydatów wykorzystujące szeroki zakres usług psychometrycznych, w tym:

 • Profile osobowościowe

 • Profile funkcji kandydatów w zespole

 • Profile umiejętności sprzedażowych

 • Profile MBTI (Myers & Briggs Typology Inventory)

 • Sprawozdania dotyczące porażek

 • Profile adekwatności:  ocena czy kandydat pasuje na dane stanowisko

 • Opracowywanie listy pytań behawioralnych przygotowanych specjalnie pod kątem określonych kandydatów

Nasze testy są prowadzone online w 40 językach.

Zatrudniani przez nas wykwalifikowani specjaliści i konsultanci ds. HR służą doradztwem w zakresie wyboru optymalnych testów, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klientów. Nasi konsultanci posiadają również kwalifikacje w zakresie analizy i interpretacji wyników testów, co umożliwia dokładne przyjrzenie się potencjalnym pracownikom.


Zmiana ścieżki kariery i zarządzanie zmianą

 • Wsparcie w procesie redukcji miejsc pracy

 • Wspomagamy menedżerów w zakresie zapewniania spójnej komunikacji na potrzeby procesu reorganizacji, a także utrzymania poziomu motywacji i wydajności pracowników w celu osiągania celów biznesowych.

 • Wsparcie w procesie restrukturyzacji

 • Zapewniamy klientom wsparcie w podejmowaniu decyzji i wdrażaniu odpowiednich procesów dotyczących kwestii prawnych, księgowych lub finansowych związanych z restrukturyzacją i informowaniem o tych kwestiach.

 • Doradztwo w zakresie kariery i zwolnień monitorowanych

 • W ramach tego programu osoby odchodzące z pracy uzyskają porady dotyczące sposobów szukania pracy oraz zdobywania i doskonalenia wymaganych postaw, umiejętności i zdolności. W ramach programu oferujemy uczestnikom praktyczną pomoc w znalezieniu pracy.

Budowanie wizerunku pracodawcy (Employer Branding)

Budowanie wizerunku pracodawcy to strategia stosowana przez firmy w celu pozyskania najbardziej uzdolnionych pracowników i budowania relacji między już zatrudnionymi pracownikami a organizacją. Łączymy naszą wiedzę ekspercką z zakresu rekrutacji i marketingu, aby pomóc naszym klientom stać się „Pracodawcą z wyboru” (Employer of Choice).

Budowanie wizerunku pracodawcy szybko staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu i walce o utrzymanie i pozyskiwanie najlepszych pracowników. Nie jest to jeszcze powszechnie stosowane, ale stanowi kluczową działalność każdej organizacji, która pragnie budować przewagę konkurencyjną w pozyskiwaniu i utrzymywaniu najlepszych pracowników.

Nasze usługi w zakresie budowania wizerunku pracodawcy obejmują poniższe kluczowe elementy:

​​

Usprawnienie procesów HR i diagnostyka rekrutacyjna

Opracowana przez Grafton Recruitment metodologia udoskonalania działań biznesowych umożliwia maksymalizację wydajności pracy działu rekrutacji. Przeprowadzimy audyt działu HR i procesu rekrutacyjnego, aby określić w jaki sposób możemy poprawić wydajność i wyniki. W zależności od potrzeb danej organizacji możemy skoncentrować nasz proces diagnostyki dotyczącej rekrutacji na określonych obszarach wymagających uwagi, jak np.:

 • Koszty rekrutacji

 • Długość procesu rekrutacyjnego

 • Maksymalizacja efektywności wydatków ponoszonych na pozyskiwanie najlepszych kandydatów

 • Zapewnienie zgodności z przepisami przy jednoczesnej poprawie wydajności

 • Dostosowanie zadań rekrutacyjnych do celów biznesowych

 • Ocena poziomu wyników działań rekrutacyjnych (wskaźniki KPI)

 • Wprowadzenie korzystania z usług agencji pracy tymczasowej i redukcja wydatków

Wykorzystując nasze narzędzie Diagnostyki rekrutacyjnej oferujemy pełną i niezależną ocenę wraz z rekomendacjami dotyczącymi sposobów poprawy wydajności organizacyjnej, zwiększenia produktywności, bardziej efektywnego pozyskiwania najlepszych pracowników oraz oszczędzania.