Antonio and Jerome

TRIATHLON Z EKSPERTEM - GI GROUP I GRAFTON RECRUITMENT

TRIATHLON Z EKSPERTEM - GI GROUP I GRAFTON RECRUITMENT

Agata Stolarz, Operations Manager w Pro Progressio: Analizując rozwój Gi Group na przestrzeni ostatnich lat nie da się ukryć, że idziecie Państwo jak burza i stale wzmacniacie swoje struktury. Jak obecnie wygląda grupa Gi Group i co się zmieniło po włączeniu do niej Grafton Recruitment?

Jerome Lafuite, Country Manager Gi Group & Grafton Recruitment: Dzięki dołączeniu Grafton Recruitment do rodziny Gi Group możemy z całą stanowczością stwierdzić, że razem oferujemy kompleksowe rozwiązania HR dla firm, a nawet coś ponad to. To unikat w skali rynku: Gi Group, niezmiennie specjalizuje się w rekrutacjach typu TEMP & PERM oraz outsourcingu, dzięki Grafton Recruitment umacniamy niezwykle istotną specjalizację rekrutacji specjalistów, Wyser – to należąca do Gi firma rekrutująca kadrę managerską, QiBit natomiast dostarcza naszym klientom outsourcing IT. Ofertę uzupełnia TACK&TMI, ze swoim bardzo bogatym portfolio szkoleń biznesowych. Połączone siły tych pięciu podmiotów sprawiają, że razem jesteśmy w stanie doradzić w inwestycji, zaplanować procesy HR, zrekrutować i przeszkolić kadrę dla nawet największej organizacji wchodzącej na lokalny rynek oraz tych, które już na nim funkcjonują. Tylko na przestrzeni ostatnich 3 lat Grafton Recruitment wsparł kilkadziesiąt projektów typu green-field, ekspansji oraz analiz nowych inwestycji.

Antonio Carvelli, Członek Zarządu, Deputy Country Manager Gi Group: Liczby mówią same za siebie, dzięki Grafton Recruitment zyskujemy ponad 350 wyspecjalizowanych rekruterów, pracujących w 26 biurach ulokowanych w całym regionie CEE, którzy tylko w 2017 roku z sukcesem przeprowadzili ponad 9000 procesów rekrutacyjnych. W Polsce zatrudniamy 230 osób, działamy w blisko 30 biurach w całym kraju, a w naszych połączonych bazach jest w sumie blisko 400 000 kandydatów.

Agencja, jaką jest Grafton przez ostatnie lata była strategicznym partnerem dla wielu branż, w tym także dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu i wspierała klientów w szeregu specjalistycznych rekrutacji. Czy po połączeniu z Gi Group, profil Waszej działalności się zmieni, a może marka jaką jest Grafton zniknie, a część operacyjna zostanie przejęta przez Gi Group?

Jerome Lafuite, Country Manager Gi Group & Grafton Recruitment: Dołączenie Grafton Recruitment do Gi Group niesie ze sobą wyłącznie korzyści dla każdej ze stron, w tym przede wszystkim dla naszych klientów. Każda z firm tworzących grupę Gi Group to wiele lat wiedzy, tradycji i doświadczenia, budowane przez lata bazy kandydatów i wielu zaufanych klientów. Marki Gi Group, Grafton Recruitment, Wyser, QiBit oraz TACK&TMI będą więc obecne na rynku tak jak dotychczas. Nie mamy w planach wprowadzania zmian w tym zakresie.

Rozmowa, którą z Panami przeprowadzam jest realizowana w cyklu „Triathlon z ekspertem”, co oznacza że podobnie jak w triathlonie są trzy konkurencje, u nas są trzy pytania. Oto pytanie trzecie, a zarazem ostatnie. Wygląda na to, że połączone siły Gi Group oraz Grafton Recruitment stworzyły unikalną strukturę Agencji HR na mapie Europy. Z jednej strony część Waszych klientów zyskała wsparcie znacznie większej grupy niż do tej pory, z drugiej baza ta mogła się nieco uszczuplić, o ile obie firmy do tej pory obsługiwały tego samego klienta. Jak będzie wyglądał rok 2019 w Waszej współpracy?

Antonio Carvelli, Członek Zarządu, Deputy Country Manager Gi Group: Usługi HR oferowane przez Gi Group i Grafton są wobec siebie komplementarne, więc nawet jeśli zdarzy się, że obsługiwaliśmy tego samego klienta, to jest bardzo prawdopodobne, że rekrutacje dotyczyły zupełnie innych profili kandydatów. Wprowadziliśmy wewnętrzne zasady podziału projektów, dzięki którym wiadomo która ze spółek odpowiedzialna będzie za daną rekrutację. Teraz będziemy wspólnie zaoferować klientom jeszcze większe spektrum usług HR – od rekrutacji TEMP, przez search & selection, outsourcing IT, aż do szkoleń biznesowych.

Dziękuje za rozmowę. 

https://bit.ly/2MskAaF