Połącz...

Specjalista ds. logistyki z językiem niemieckim

Lokalizacja dolnośląskie
Branża
Rodzaj umowy Pełen etat
Opublikowane 5 miesięcy temu
Nr Ref. 139366

Dla jednego z naszych klientów, firmy produkcyjnej z branży automotive poszukujemy obecnie kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. Logistyki (z językiem niemieckim)

Lokalizacja: woj. dolnośląskie - okolice Świdnicy, Wałbrzycha, Bielawy

Główne zadania osoby zatrudnionej na tym stanowisku to:

  • Terminowa realizacja wysyłki wyrobu gotowego do klientów
  • Stały kontakt z klientami firmy (sprawy bieżące, reklamacje dostawcze) – często klient obcojęzyczny
  • Zapewnienie ciągłości produkcji w obszarze dostaw materiałów, zarządzanie zapasem na magazynie wyrobów gotowych oraz jego poziomem
  • Organizowanie i koordynacja transportów międzynarodowych zgodnie z harmonogramem produkcyjnym,
  • Kontakt z dostawcami zewnętrznymi, customer service i innymi komórkami firmy
  • Optymalizacja kosztów logistyki poprzez realizację projektów Lean oraz przygotowywanie analiz oraz raportów logistycznych
  • Prowadzenie dokumentacji transportowej, w eksportowej i importowej,

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie Logistyki
  • Minimum 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej w dziale Logistyki - praktyczna najomość zagadnień transportowych, procesów logistycznych, odpowiednich dokumentów (CRM, CIM, T1, B/L itp.), Umiejętność organizowania transportu: drogowego, kolejowego, morskiego oraz modalnego
  • Praktyczna znajomość branży automotive będzie dużym atutem
  • Dobra znajomość języka niemieckiego - umożliwiająca swobodną, codzienną komunikację - WARUNEK KOIECZNY - znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem
  • Praktyczna znajomość programu SAP R3
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office w szczególności Excel oraz systemów zintegrowanych MRP
  • Dodatkowo oczekujemy: Umiejętności pracy w zespole, zaangażowania w wykonywaną pracę, chęci do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju w strukturach firmy.

Korzyści

  • ciekawa praca w międzynarodowym środowisku
  • szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji oraz pakiet benefitów

Więcej podobnych ofert pracy na www.grafton.pl/oferty-pracy/inzynieria/

Produkcja and zakupy and logistyka | Inżynieria | Logistyka | Produkcja | Specjalista | Spedytor | SAP | Klient | Logistician