Połącz...

Specjalista ds Kontrolingu

Lokalizacja mazowieckie
Branża
Rodzaj umowy Pełen etat
Opublikowane 5 dni temu
Nr Ref. 1-11-41298

Dla naszego Klienta - prestiżowej organizacji z branży paliwowej, zajmującej czołowe miejsca w rankingach firm w Polsce, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalisty ds Kontrolingu

Zakres obowiązków:

  • dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej (cyklicznej i ad-hoc), służącej do podejmowania decyzji kierownictwu firmy,
  • wspieranie poszczególnych działów w firmie w zakresie zagadnień finansowych
  • przygotowywanie sprawozdań, w tym finansowych,
  • monitoring kosztów operacyjnych - sprawdzanie poprawności księgowań,
  • monitoring nakładów inwestycyjnych,
  • sprawdzanie poprawności księgowań, zakładania rezerw,
  • przygotowywanie cyklicznych zestawień nt. wykonania budżetów w ramach poszczególnych centrów kosztowych, analiza, przyczyn powstałych odchyleń, - przygotowywanie komentarzy do bieżących wyników finansowych,
  • uczestniczenie w comiesięcznych pracach związanych z zamknięciem i rozliczaniem kosztów w systemie SAP oraz rozliczeniem roku,
  • udział w pracach nad tworzeniem budżetu i prognoz/ planów średniookresowych,
  • prognozowanie przepływów pieniężnych i płynności, monitorowanie i windykacja należności oraz kontrola nad zabezpieczeniem należności oraz monitorowanie płatności zobowiązań,
  • kontrola ryzyka kontraktowego, zabezpieczeń i ekspozycji,
  • współpraca z bankami w zakresie depozytów, kredytów, gwarancji i operacji rynku walutowego,

Wymagania

  • około 5 lat doświadczenia w dziale kontrolingu,
  • wykształcenie wyższe finansowe, ekonomiczne,
  • wiedza w zakresie zarządzania finansami,
  • zaawansowana znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie w branży TSL - mile widziane,
  • zaawansowana znajomość Excela, systemu SAP,
  • znajomość systemu HYPERION - mile widziana,
  • zdolność analitycznego, myślenia oraz - umiejętność rozwiązywania problemów,
  • wnikliwość i dociekliwość, proaktywność i inicjatywa,
  • dokładność, skrupulatność, sumienność i systematyczność.

  • pełna wyzwań, stabilna i odpowiedzialna praca w renomowanej strukturze
  • pakiet socjalny
  • duży zakres samodzielności
  • konkurencyjne wynagrodzenie

Więcej podobnych ofert pracy na www.grafton.pl/pl/job-search?disciplines=finanse-bankowosc-ksiegowosc

Finanse and Bankowość and Księgowość | Analizy | Finanse | Kontroler | Specjalista | Kontroling | Financial Controller